Обръщение на Кмета на Добрич Детелина Николова по повод 100 -годишния юбилей на Инспекцията по труда

A A A
Четвъртък, 15 Ноември 2007

          

           Уважаеми служители на Областна инспекция по труда - Добрич             Позволете ми да Ви поздравя по повод 100 – годишния юбилей на Инспекцията по труда. Радвам се, че имам възможността да изразя своята благодарност към всички бивши и настоящи служители, които имат личен решителен принос за достигане на европейски условия на труд в България.          100 години отговорност в интерес на държавата и гражданите е сериозен атестат за важното място, което заема Инспекцията по труда в управлението на страната. И ако през далечната 1907 година с указ на княз Фердинанд се създава Инспекцията по труда, то днес ние можем да се похвалим с факта, че България е една от страните, в които се прилагат 77 ратифицирани конвенции по отношение на безопасната работа, условията на труд и трудовото законодателство. Този факт сам по себе си обяснява мястото на нашата страна в международните стандарти за трудовите условия и законодателство. Зад тези постижения се крият усилията на много хора, които ежедневно доказват необходимостта от спазване на основните права на трудещите си и осигуряване на здравословен и безопасен труд. 

          Затова по повод вековния юбилей на Инспекцията по труда се обръщам с думи на благодарност и признателност към всички служители на “Областна инспекция по труда” в Добрич за вложените сили и енергия в името на нашата безопасност и сигурност на работните места.   

         Пожелавам Ви със същата воля и решителност да бъдете безкомпромисни към неспазване на необходимите условия за безопасен труд и законодателство.         

        Нека Ви съпътстват здраве, семейно щастие и професионални успехи.           

                  Детелина Николова      

                 Кмет на Община град Добрич                               

Последна промяна: 17:27:24, 8 Август 2013
Свали в pdf