Детелина Николова положи клетва като кмет на Община Добрич на първото учредително събрание за конституиране на новия общинския съвет. В своето обръщение Кметът на Добрич заяви: Ще работя отговорно и всеотдайно за добруването на нашия град. Общата ни отговорност от тук нататък е към всички добричлии, които заявиха категорично своята подкрепа за успеха и развитието на Добрич”. Детелина Николова благодари на бившия председател на общинския съвет д-р Мирослав Попов за ползотворната работа и изрази увереност, че новият общински съвет ще продължи да залага на принципите на приемствеността и коректността. Кметът на Добрич представи пред новия общински съвет екипа, с който ще работи през следващите четири години. Иван Колев и арх. Пламен Ганчев запазват своите постове като зам. кмет по финанси и общинска собственост и зам. кмет по устройство на територията. Новият зам.кмет по икономическо развитие и европейски програми е инж. Надежда Петкова – ръководител на Бизнес-център – Добрич. Заместник-кмет по хуманитарни дейности става директорът на Младежкия дом Камелия Койчева.




