м. февруари

A A A
Вторник, 4 Март 2025

В изпълнение на програмата за намаляване и контрол популацията на безстопанствените кучета и провеждане на профилактични мероприятия обезпаразитяване и ваксинация срещу бяс на територията на Община Добрич, през месец октомври в общинския приют за безстопанствени животни  са:

         1.  Заловени  25 броя животни

         2. Обезпаразитени за ектопаразити и ендопаразити   –  25 броя

         3. Ваксинирани за бяс -   25 броя.

         4. Кастрирани – 18 броя

         5. Осиновени животни от граждани–   2 броя

         6. Поставен микрочип  - 3 броя

         7. Бездомни животни под надзор на граждани и организации –0 бр.

         8. Върнати по местообитаване – 17 броя

         9. Умрели животни –0 брой

         10.Заловени по сигнали на граждани – 1 броя

         11. Налични животни към датата на доклада -90 бр.

          Приети и обработени са 1 сигнала и жалби на граждани, като са предприети необходимите мерки за залавяне на  животните.

Посетени райони от екипа за залавяне са:  кв.Балик, ЦГЧ, кв.Рилци, околовръстни шосета, лозя, Строител, Иглики, училища Авиоград и пр.

Акцентира се върху залавянето на проблемни  животни по сигнали на граждани и немаркирани и некастрирани животни с цел ограничаване на популацията

 

 

28.02.2025г.

Гр.Добрич

                                                                                         Изготвил:…………………….

                                                                                                          Р-л отдел  (д-р Г.Илиев)

Публикувана на: 4 Март 2025 13:22:35
Свали в pdf