В изпълнение на програмата за намаляване и контрол популацията на безстопанствените кучета и провеждане на профилактични мероприятия обезпаразитяване и ваксинация срещу бяс на територията на Община Добрич, през месец октомври в общинския приют за безстопанствени животни са:
1. Заловени 15 броя животни
2. Обезпаразитени за ектопаразити и ендопаразити – 15 бр.
3. Ваксинирани за бяс - 17 броя.
4. Кастрирани – 15 броя
5. Осиновени животни от граждани– 0 броя
6. Поставен микрочип - 4 броя
7. Бездомни животни под надзор на граждани и организации –0 бр.
8. Върнати по местообитаване – 6 броя
9. Умрели животни –3 брой
10.Заловени по сигнали на граждани – 2 броя
11. Налични животни към датата на доклада -74 бр.
Приети и обработени са 4 сигнала и жалби на граждани, като са предприети необходимите мерки за залавяне на животните.
Посетени райони от екипа за залавяне са: кв.Балик, ЦГЧ, кв.Рилци, околовръстни шосета, Лозя, Строител, Иглики, училища Авиоград и пр.
Акцентира се върху залавянето на проблемни животни по сигнали на граждани и немаркирани и некастрирани животни с цел ограничаване на популацията
31.08.2025г.
Гр.Добрич
Изготвил:…………………….
Р-л отдел (д-р Г.Илиев)




