Културен афиш за периода 29 април - 12 май 2024 г.

A A A
Изображение 15074
Понеделник, 29 Април 2024

29 април, 11.00 ч.

Място: РБ „Дора Габе“

Великденска творческа работилница с деца от ЧДГ „Леонардо да Винчи“

Организатор: РБ „Дора Габе“

https://libdobrich.bg/

 

29 април, 19.00 ч.

Място: Концертна зала „Добрич“

Спектакъл „Чамкория“ със Захари Бахаров

Режисьор Явор Гърдев

Билети на касата на Концертна зала „Добрич“

Понеделник – четвъртък 10.00 – 17.30 ч.

Организатор: ЧИА

 

29 април, 19.00 ч.

Място: Драматичен театър „Йордан Йовков“, Голяма зала

Танцов спектакъл „Безкрай“ на Танцов театър „Дея“

Сценичен вариант и режисура Лана Анцаридзе

Организатор: ДТ „Йордан Йовков“, Танцов театър „Дея“

За информация и билети : Билетен център на ДТ „Йордан Йовков“ гр. Добрич / от 9.00 до 18.00 часа/ и на тел: 058/ 605 573

http://dramadobrich.com/

 

30 април, 10.15 ч.

Място: РБ „Дора Габе“

„Идва празник весел, шарени яйца донесъл“ – празнична беседа за Великден с деца от ДГ № 8 „Бодра смяна“

Организатор: РБ „Дора Габе“

https://libdobrich.bg/

 

30 април, 14.30 – 16.30 ч.

Място: Етнографска къща

„Великден – символи и знаци“ - творителница за обредни хлябове и писани яйца със специалното участие на Ансамбъл „Сборенка”  от СУ „ Св. Климент Охридски” и ученици от ПГАС гр. Добрич

Организатор:  РИМ – Добрич, НЧ „Български искрици – 2016 г.“

 

30 април, 17.30 ч.

Място: Лапидариум

30 април - Международен ден на джаза. Концерт на квинтет в състав: Стоян Жеков - тромпет; Пламен Петров - тромбон; Атанас Капитанов - китара; Николай Петров - контрабас; Стела Стойкова - барабани  

Организатор: Община град Добрич

https://www.dobrich.bg/

 

30 април, 17.30 ч.

Място: Дом-паметник „Й. Йовков“

Представяне на книгата на Марина Константинова за Йордан Йовков „Мълчаливеца“ съвместно със Сдружението на писателите в гр. Добрич

Организатор: РИМ Добрич, Сдружение на писателите в гр. Добрич

https://www.dobrichmuseum.bg/

 

30 април, 19.00 ч.

Място: ДТ „Йордан Йовков“

„Госпожа Стихийно бедствие“ - благотворителен спектакъл в подкрепа на Сиси. Театрална трупа при СУ „П. Р. Славейков“ с ръководител Димитър Димитров.

За информация и билети: 0899797713; 0878557957

Билетен център на ДТ „Йордан Йовков“ гр. Добрич / от 9.00 до 18.00 часа/ и на тел: 058/ 605 573

Организатор: Театрална трупа при СУ „П. Р. Славейков“ с ръководител Димитър Димитров

https://www.facebook.com/photo/?fbid=8212084512154462&set=a.780933125269675&locale=bg_BG

 

30 април, 19.00 ч.

Място: Младежки център – Добрич

Концерт „Генерация Z“ на Студио за вокално обучение „ЗОНЕЛИ“

Организатор: Студио „Зонели“

 

месец май

Място: РБ „Дора Габе“

ДобриЧетеМесец за безплатна читателска карта

Организатор: РБ „Дора Габе“

https://libdobrich.bg/

 

1 май

Място: Фейсбук страница на Дом-паметник „Йордан Йовков“ https://www.facebook.com/profile.php?id=100063464803417&locale=bg_BG

Обявяване на наградите от Средношколския конкурс за поезия „Възкресения“

Организатор: РИМ - Добрич

https://www.dobrichmuseum.bg/

 

1 май, 18.30 ч.

Място: Концертна зала „Добрич“

Дни на органовата музика „Fiori Musicali / Музикални цветя“

Концерт на проф. д-р Нева Кръстева – орган, Дона Стоянова – сопран и Анита Дафинска – мецосопран, Collegium „Lapis Lazuli“ в състав: Габриела Цветанова - концертмайстор, виолоне, Софи Стамболиева – цигулка, Мария Андреева – цигулка, Бояна Андреева – виола, Емил Михов - виола да гамба, Мила Наумова – орган

Програма:

Ди́трих Букстеху́де

Билети на касата на Концертна зала „Добрич“.

Понеделник – четвъртък 10.00 – 17.30 ч.

Организатор: Община град Добрич

https://www.dobrich.bg/

 

2 май, 13.00 ч.

Място: кв. Рилци, НЧ  „Пробуда - 1939 г.“

„Яйце от сърце“ - деца от клуб „Сръчни ръце“ ще боядисват великденски яйца, които ще бъдат подарени на самотни възрастни хора в квартала

Организатор: НЧ „Пробуда - 1939 г.“

 

2 май, 14.30 ч.

Творческа работилница - боядисване на Великденски яйца с потребители на КСУПЛДУ - Дневен център за пълнолетни лица с увреждания

Организатор: Младежки център - Добрич

https://ycd.bg/

 

5 май, 11.00 ч.

Място: Градски парк „Св. Георги“, сцена на Скейт парк

Празничен Великденски концерт на ПФА „Добруджа“ с главен художествен ръководител Стоян Господинов, хореограф Коста Костов, музикален ръководител Живко Желев 

Организатор: Община град Добрич, ПФА „Добруджа“

 

5 май 17.00 ч.

Място: Градски парк „Св. Георги“, Скейт парк

Хоро на мегдана

Организатор: Фолклорен танцов клуб „Добруджанци“, Фолклорен танцов клуб "Веселчани"

 

7 май, 13.30 ч.

Място: РБ „Дора Габе“, сектор изкуство

Библиотерапия с потребители на ДЦПЛУ при ЦПЗ „Д-р П. Станчев“

Организатор: РБ „Дора Габе“

https://libdobrich.bg/

 

7 май, 17.30 ч.

Място: Художествена галерия

Концерт на Владислав Аделханов – цигулка, Грузия

Организатор: Художествена галерия

https://www.dobrichgallery.org/

 

8 май, 10.30 ч.

Място: РБ „Дора Габе“, Стая на приказките

Приказкотерапия – театър на сенките „Грозното патенце“ с КСУПЛДУ „Палитра“ – Дневен център за деца с увреждания

Организатор: РБ „Дора Габе“

https://libdobrich.bg/

 

8 май

Място: Младежки център – Добрич, фоайе

Изложба с най-добрите творби от Национален конкурс за рисунка - дигитална живопис и графика “Моята България” 2024

Организатор: Младежки център

https://ycd.bg/

 

9 май, 10.00 ч.

Място: РБ „Дора Габе“, сектор Работа с деца

Моето първо посещение с ученици от 1б клас на СУ „Св. Св. Кирил и Методий“

Организатор: РБ „Дора Габе“

https://libdobrich.bg/

 

 

9 май, 10.00 ч.

Място: Паметник на загиналите във Втората световна война добруджанци

79 години от края на Втората световна война и Ден на Европа

Полагане на цветя на Паметник на загиналите във Втората световна война добруджанци

Организатор: Община град Добрич

https://www.dobrich.bg/

 

9 май, 15.00 ч.

Място: Младежки център – Добрич

Викторина „Какво знаем за Европа ?“  по повод 9-ти май - Ден на Европа

Организатор: Младежки център - Добрич, Европа Директно Добрич

https://ycd.bg/

 

9 май, 18.00 ч.

Място: РБ „Дора Габе“, фоайе с пиано

Представяне на книгата на доц. Мартин Иванов „Бившите хора“ на концлагерна България

Организатор: РБ „Дора Габе“

https://libdobrich.bg/

 

9 май, 18.00 ч.

Място: Художествена галерия

Откриване на изложба „Яйце от крава, мляко от кокошка“ на Желко Терзиев, Калина Димитрова и Красимир Терзиев

Организатор: Художествена галерия

https://www.dobrichgallery.org/

 

9 май, 18.30 ч.

Място: Концертна зала „Добрич“

Дни на органовата музика „Fiori Musicali / Музикални цветя“

Концерт на проф. д-р Сабин Леви - орган

Програма:

Никола да Грини - Откъси от „Органова Меса“

Йохан Себастиан Бах – Хорални прелюдии

Билети на касата на Концертна зала „Добрич“.

Понеделник – четвъртък 10.00 – 17.30 ч.

Организатор: Община град Добрич

https://www.dobrich.bg/

 

9 май, 19.00 ч.

Място: ДТ „Йордан Йовков“, Голяма зала

Спектакъл „Измяната“ от Харолд Пинтър на ДТ „Невена Коканова“ гр. Ямбол

Режисьор Георги Михалков

Участват: Йоана Буковска-Давидова, Димо Алексиев, Милен Каракамушев, Вълчо Янев

За информация и билети : Билетен център на ДТ „Йордан Йовков“ гр. Добрич / от 9.00 до 18.00 часа/ и на тел: 058/ 605 573

http://dramadobrich.com/

 

 

 

 

 

10 май, 10.00 ч.

Място: РБ „Дора Габе“, сектор Работа с деца

Моето първо посещение с деца от ДГ № 12 „Щурче“

Организатор: РБ „Дора Габе“

https://libdobrich.bg/

 

10 май, 09.30 ч.

Място: Пред паметника на Стефан Караджа

Патронен празник на ОУ „Стефан Караджа“

Организатор: ОУ „Стефан Караджа“

https://stkaradja-dobrich.com/

 

10 май - Патронен празник на СУ „Св. св. Кирил и Методий“

10.45 ч. - Празнично шествие от Концертна зала „Добрич“ до паметника на Св. св. Кирил и Методий

11.00 ч. - Училищно тържество пред паметника на Св. св. Кирил и Методий

18.00 ч. - Концерт посветен на патронния празник на училището в Концерна зала „Добрич“

Организатор: СУ „Св. св. Кирил и Методий“

https://www.hg-dobrich.com/

 

10 май, 17.00 ч.

Място: кв. Рилци, НЧ „Пробуда - 1939 г.“

Хоро на мегдана

Организатор: НЧ „Пробуда - 1939 г.“

 

10 май, 18.00 ч.

Място: Младежки център – Добрич

Концерт на ЧПГТП „Райко Цончев“– изпращане на абитуриенти

Организатор: ЧПГТП „Райко Цончев“

https://rconchev.com/

 

10 – 17 май

Място: РБ „Дора Габе“

ХVIII НАЦИОНАЛНА БИБЛИОТЕЧНА СЕДМИЦА „Библиотеките – по-нужни от всякога !“

Организатор: ББИА в партньорство с Фондация „Глобални библиотеки-България“;

РБ „Дора Габе“

https://libdobrich.bg/

 

11 май 2024 г.

Място: град Девня

Гостуване на Професионален фолклорен ансамбъл "Добруджа" на празника на град Девня

https://pfadobrudja.com/ 

 

 

11 май, 19.00 ч.

Място: ДТ „Йордан Йовков“, Голяма зала

Спектакъл „Под игото“ по мотиви от романа на Иван Вазов на ДТ „Стоян Бъчваров“

гр. Варна

Драматургичен вариант Юрий Дачев

Режисьор Бина Харалампиева

Сценография и костюми Свила Величкова

Музика Асен Аврамов

Фотограф Ангел Жечев

Участват: Богдан Бухалов (гост), Иван Юруков (гост), Христина Джурова, Стоян Радев, Веселина Михалкова, Николай Божков, Константин Соколов, Пламен Димитров, Свилен Стоянов, Валентин Митев, Николай Кенаров, Даниела Викторова, Биляна Стоева, Недялко Стефанов, Симеон Лютаков, Габриела Боева – дебют, Гергана Арнаудова и децата: Кристияна Иванова, Виктория Петрова, Мария Йорданова, Антония Душева, Симона Костадинова, Стефания Стоянова, Дария Вълчева.

За информация и билети: Билетен център на ДТ „Йордан Йовков“ гр. Добрич / от 9.00 до 18.00 часа/ и на тел: 058/ 605 573

http://dramadobrich.com/

12 май, 11.00 ч.

Място: ДКТ „Дора Габе“

Спектакъл „Вълкът и седемте козлета“ от Теодора Попова - Лазарова
Режисьор Даниела Христова
Сценограф Наталия Гочева
Музика Владимир Джамбазов
Участват: Теодора Желева, Росен Радев, Валентин Иванов

Вход с билети - на касата на ДКТ „Дора Габе“

Организатор: Държавен куклен театър „Дора Габе“

http://kuklenteatardobrich.com/

 

Продължават:

 

до 7 май

Изложба „Годишнини“ от фонд „Графика“ на Художествена галерия

Място: Художествена галерия

Организатор: Художествена галерия

 

до 7 май

Изложба „Състояние на цвета“ на Яна Костадинова

Място: Художествена галерия

Организатор: Художествена галерия

 

до 10 май

Място: Художествена галерия

„Работилница за въображение“ – по предварителна заявка

 

„Кукерски игри – феерия от багри, магия и мистерия“

Гостуваща изложба на Регионален исторически музей – Ямбол

Място: Музей в Градски парк „Св. Георги“

Организатор: РИМ – Добрич

 

Гостуваща изложба „Реликви от Априлската епопея 1876 година“ на Исторически музей Панагюрище с участието на експонати на РИМ – Добрич и РК „46-ти пехотен добрички полк“ – НД „Традиция“

Място: Художествена галерия, зала „Възраждане“

Организатор: РИМ – Добрич, РК „46-ти пехотен добрички полк“ – НД „Традиция“

 

Фотодокументална изложба „Детската балетна школа на Цанка Лазарова в гр. Добрич 20-те  - 60-те години на XX век“

Място: Дом-паметник "Йордан Йовков"

Организатор: РИМ - Добрич

 

Изложба с най-добрите карикатури от Национален конкурс „Смешното в училище в карикатури“ 2024

Място: Младежки център – Добрич, фоайе

Организатор: Младежки център – Добрич

 

Изложба „Нека да е цветно!“ на Клуб „Цветно“ при Младежки център – Добрич

Място: Община град Добрич, фоайе

Организатор: Младежки център – Добрич

 

Програма на Киноклуб „Икар“

http://www.kinoikar.com/bg/news/57

 

понеделник 29 април

14.00 часа КАСКАДЬОРЪТ

16.15 часа ОПАСНИ ШМАТКИ

18.00 часа ГОРСКИТЕ МЕЧОЦИ:ПАЗИТЕЛИТЕ 3D озвучен на български език

20.00 часа КАСКАДЬОРЪТ

 

вторник 30 април

14.00 часа ОПАСНИ ШМАТКИ

15.45 часа КАСКАДЬОРЪТ

18.00 часа ЗАЕШКА АКАДЕМИЯ озвучен на български език

20.00 часа КАСКАДЬОРЪТ

 

сряда 1 май

11.00 часа ГОРСКИТЕ МЕЧОЦИ:ПАЗИТЕЛИТЕ 3D озвучен на български език

12.45 часа ЗАЕШКА АКАДЕМИЯ озвучен на български език

14.15 часа ОПАСНИ ШМАТКИ

16.00 часа ГОРСКИТЕ МЕЧОЦИ:ПАЗИТЕЛИТЕ 3D озвучен на български език

17.45 часа КАСКАДЬОРЪТ

20.00 часа КАСКАДЬОРЪТ

 

четвъртък 2 май

14.00 часа ГОРСКИТЕ МЕЧОЦИ:ПАЗИТЕЛИТЕ 3D озвучен на български език

15.45 часа КАСКАДЬОРЪТ

18.00 часа ОПАСНИ ШМАТКИ

20.00 часа КАСКАДЬОРЪТ

 

петък 3 май

11.00 часа ЗАЕШКА АКАДЕМИЯ озвучен на български език

12.30 часа ГОРСКИТЕ МЕЧОЦИ:ПАЗИТЕЛИТЕ 3D озвучен на български език

14.15 часа ОПАСНИ ШМАТКИ

16.00 часа ГОРСКИТЕ МЕЧОЦИ:ПАЗИТЕЛИТЕ 3D озвучен на български език

17.45 часа РЕТРОСПЕКТ

20.00 часа КАСКАДЬОРЪТ

 

събота 4 май

11.00 часа ГОРСКИТЕ МЕЧОЦИ:ПАЗИТЕЛИТЕ 3D озвучен на български език

12.45 часа ЗАЕШКА АКАДЕМИЯ озвучен на български език

14.15 часа РЕТРОСПЕКТ

16.30 часа ОПАСНИ ШМАТКИ

18.15 часа ЗАЕШКА АКАДЕМИЯ озвучен на български език

20.00 часа КАСКАДЬОРЪТ

 

неделя 5 май

14.00 часа ГОРСКИТЕ МЕЧОЦИ:ПАЗИТЕЛИТЕ 3D озвучен на български език

15.45 часа ОПАСНИ ШМАТКИ

17.30 часа РЕТРОСПЕКТ

20.00 часа КАСКАДЬОРЪТ

 

понеделник 6 май

14.00 часа КАСКАДЬОРЪТ

16.15 часа РЕТРОСПЕКТ

18.30 часа ЗАЕШКА АКАДЕМИЯ озвучен на български език

20.00 часа ОПАСНИ ШМАТКИ

 

вторник 7 май

14.00 часа РЕТРОСПЕКТ

16.15 часа КАСКАДЬОРЪТ

18.30 часа ГОРСКИТЕ МЕЧОЦИ:ПАЗИТЕЛИТЕ 3D озвучен на български език

20.15 часа ОПАСНИ ШМАТКИ

 

сряда 8 май

14.00 часа ГОРСКИТЕ МЕЧОЦИ:ПАЗИТЕЛИТЕ 3D озвучен на български език

15.45 часа ОПАСНИ ШМАТКИ

17.30 часа КАСКАДЬОРЪТ

20.00 часа РЕТРОСПЕКТ

 

четвъртък 9 май

14.00 часа ОПАСНИ ШМАТКИ

15.45 часа КАСКАДЬОРЪТ

17.30 часа РЕТРОСПЕКТ

20.00 часа КАСКАДЬОРЪТ

 

 

ЗАБЕЛЕЖКА: Програмата е предварителна. Организаторите си запазват правото на промени.

Последна промяна: 11:30:13, 7 Май 2024
Свали в pdf