Културен афиш за периода 31 май - 6 юни

Културен афиш за периода 31 май - 6 юни, снимка 1

 

ОБЩИНА ГРАД ДОБРИЧ

 

КУЛТУРЕН АФИШ

за периода 31 май – 6 юни 2021 г.

31 май – 4 юни, 10.30 ч. – 11.30 ч.

Място: Художествена галерия – Добрич

Лятна работилница за въображение

Организатор: Художествена галерия - Добрич

 

1 юни – Международен ден на детето

Организатор: Община град Добрич, културни институти, НПО

 

31 май – 4 юни

Място: Детски ясли – Добрич

70 години детски усмивки – тържества в детски ясли, посветени на 70-годишнината от създаването им

 

1 юни, 10.00 ч.

Място: Начало на Градски парк „Св. Георги“

Куклен спектакъл „Бременските музиканти“ на Държавен куклен театър „Дора Габе“

 

1 юни, 10.00 ч. – 18.00 ч.

Място: Начало на Градски парк „Св. Георги“

Детски празник с Power Jump

  • Работилница по стрелба с лък
  • Работилница по скачащи и статични кокили  с включени  демонстрации
  • Работилница по слаклайн – ленти за баланс и и трикове
  • Работилница по унисайкъл или колела с една гума
  • Забавни игри – федербал, футбол или игра „Алчен за гол“, народна топка, мрежа за волейбол, баскетбол и др.

     

    1 юни, 10.00 ч. – 18.00 ч.

    Място: Начало на Градски парк „Св. Георги“

    Настолни игри с модератори от Младежки център – Добрич

     

    1 юни, 10.00 ч. – 18.00 ч.

    Място: Музей в Градски парк „Св. Георги“

    Цветни истории и един музей – рисуване върху фасадата на Музей в Градски парк „Свети Георги“

     

    1 юни, 10.00 ч.

    Място: Начало на Градски парк „Св. Георги“

    Празник на професиите 2021 – рисунки и игри за малки и големи за запознаване с различните професии

     

    1 юни, 10.30 ч.

    Място: Художествена галерия – Добрич

    Да прекрачим прага на галерията – откриване на Лятна работилница за въображение. Празнично занимание.

     

    1 юни, 11.00 ч.

    Място: Огледална зала „Нели Божкова“

    Представяне на книгата „Бабините приказки за Марти и Тони“ от Атанаска Георгиева

    Илюстрации: Олга Иванова – арт  педагог, и децата от Арт клуб „Цветно“ при Младежки център – Добрич

    С участието на Детски хор „Маестро Захари Медникаров“ – малък състав

    Диригент Росица Дурмушлийска

    Музикален педагог Мария Славова

     

    1 юни, 10.00 ч. – 18.00 ч.

    Място: Начало на Градски парк „Св. Георги“

    Да се снимаме като приказни герои

     

    1 юни, 11.30 ч.

    Място: Държавен куклен театър „Дора Габе“

    Куклен спектакъл „Вълкът и седемте козлета“ на Държавен куклен театър „Дора Габе“

     

    1 юни, 14.30 ч.

    Място: Народно читалище „Пробуда – 1939 г.“

    Карнавал „Познай кой приказен герой съм аз“

     

    1 юни – 30 юни

    Място: Регионална библиотека „Дора Габе“, сектор Работа с деца

    Витрина Нощ на книгите за Хари Потър

     

    1 юни, 14.00 ч.

    Място: Младежки център – Добрич, Зала 3

    Неформално обучение „Приятелството днес“

    10.00 ч.

    Място: FB:Младежки център - Добрич

    #Cover

    Кавър версии на поп хитове – изпълнени от участници на Студио за поп-рок певци „Сарандев“ при Младежки център – Добрич

    Организатор: Младежки център – Добрич, ЧОУ „Мария Монтесори“

     

    2 юни  – Ден на Ботев и на загиналите за свободата и независимостта на България

    10.00 ч.

    Място: Основно училище „Христо Ботев“

    Поклонение и поднасяне на цветя на паметника на Христо Ботев

    Организатор: Община град Добрич, ОУ „Христо Ботев“

     

    2 юни, 13.00 ч.

    Място: ОУ „Панайот Волов“

    Неформално обучение на тема „Толерантност”

    18.00 ч.

    Място: Младежки център – Добрич, Зала 6

    Неформално обучение на тема „Ефективно управление на моето време“

    Организатор: Младежки център – Добрич

     

    2 юни – 6 юни

    Място: Балчик

    Участие на Детски хор „Маестро Захари Медникаров“ с диригент Росица Дурмушлийска, Дамска хорова формация „Мистика“ с диригент Росица Дурмушлийска и Джаз формация „Добрич“ с ръководител Атанас Атанасов в Международен хоров фестивал „Черноморски звуци“ – Балчик 2021

     

    3 юни, 16.00 ч. – 18.00 ч. - вернисаж

    Място: Художествена галерия – Добрич

    Откриване на изложба живопис на Минко Попдимитров

    Организатор: Художествена галерия – Добрич

     

    3 юни, 19.00 ч.

    Място: Драматичен театър „Йордан Йовков“, камерна зала

    Спектакъл „За снахите и свекървите“ на Драматичен театър „Йордан Йовков“

    Драматизация Красимир Демиров

    Режисьор Красимир Демиров

    Сценография Димитър Митев

    Участват: Любов Николова, Татяна Христова, Филип Янев, Стефан Сърчаджиев, Валентин Андреев – Рафе, Велизара Петкова, Красимир Демиров, Васил Василев

    Организатор: Драматичен театър „Йордан Йовков“

     

    4 юни, 10.00 ч., 10.30 ч., 11.00 ч.

    Място: Регионална библиотека „Дора Габе“, Интерактивна зала

    Моето първо посещение в библиотеката
    Организатор: Регионална библиотека „Дора Габе“, ОУ „Христо Ботев“

     

    4 юни, 11.00 ч.

    Място: СУ „П. Р. Славейков“

    Неформално обучение на тема „Дигитално и традиционно рисуване”

    Организатор: Младежки център – Добрич

     

    5 юни, 11.00 ч.

    Място: Център за защита на природата и животните – Добрич

    Куклен спектакъл  „Синият таралеж“ на Държавен куклен театър „Дора Габе“
    Режисура Веселин Анев
    Сценография Адриана Анева
    Музика Владимир Джамбазов
    Участват Ренета Николова, Мира Демирева, Иван Иванов

    Организатор: Държавен куклен театър „Дора Габе“

     

    6 юни, 11.00 ч.

    Място: Държавен куклен театър „Дора Габе“

    Куклен спектакъл „Вълкът и седемте козлета“ от Теодора Попова – Лазарова на Държавен куклен театър „Дора Габе“

    Режисьор Даниела Христова
    Сценограф Наталия Гочева
    Музика  Владимир Джамбазов
    Участват Теодора Желева, Росен Радев и Валентин Иванов

    Организатор: Държавен куклен театър „Дора Габе“

     

     

Програма на Кино „Икар“

 

понеделник 31 май

14.00 часа ПОВЕЛИТЕЛЯТ НА ДРАКОНИ озвучен на български език
15.45 часа СПИРАЛАТА:УБИЙСТВЕН ПЪЗЕЛ ПРОДЪЛЖАВА
17.30 часа КРУЕЛА
20.00 часа КРУЕЛА

 

вторник 1 юни

12.00 часа СЕМЕЙСТВОТО НА ГОЛЯМАТА СТЪПКА 3D озвучен на български език
13.45 часа ПОВЕЛИТЕЛЯТ НА ДРАКОНИ озвучен на български език
15.30 часа КРУЕЛА
18.00 часа КРУЕЛА
20.30 часа СПИРАЛАТА:УБИЙСТВЕН ПЪЗЕЛ ПРОДЪЛЖАВА

 

сряда 2 юни

14.00 часа КРУЕЛА
16.30 часа ПОВЕЛИТЕЛЯТ НА ДРАКОНИ озвучен на български език
18.15 часа СЕМЕЙСТВОТО НА ГОЛЯМАТА СТЪПКА 3D озвучен на български език
20.00 часа СПИРАЛАТА:УБИЙСТВЕН ПЪЗЕЛ ПРОДЪЛЖАВА

 

четвъртък 3 юни

14.00 часа СЕМЕЙСТВОТО НА ГОЛЯМАТА СТЪПКА 3D озвучен на български език
15.45 часа СПИРАЛАТА:УБИЙСТВЕН ПЪЗЕЛ ПРОДЪЛЖАВА
17.30 часа ПОВЕЛИТЕЛЯТ НА ДРАКОНИ озвучен на български език
19.15 часа СПИРАЛАТА:УБИЙСТВЕН ПЪЗЕЛ ПРОДЪЛЖАВА
21.00 часа КРУЕЛА

 

петък 4 юни

14.00 часа ПОВЕЛИТЕЛЯТ НА ДРАКОНИ озвучен на български език
15.45 часа КРУЕЛА
18.15 часа НЕУКРОТИМИЯТ СПИРИТ озвучен на български език
20.00 часа КАТО ЗА ПОСЛЕДНО

 

събота 5 юни

11.00 часа ПОВЕЛИТЕЛЯТ НА ДРАКОНИ озвучен на български език
12.45 часа НЕУКРОТИМИЯТ СПИРИТ озвучен на български език
14.30 часа КАТО ЗА ПОСЛЕДНО
16.45 часа НЕУКРОТИМИЯТ СПИРИТ озвучен на български език
18.30 часа КРУЕЛА
21.00 часа КАТО ЗА ПОСЛЕДНО

 

неделя 6 юни

11.00 часа НЕУКРОТИМИЯТ СПИРИТ озвучен на български език
12.45 часа ПОВЕЛИТЕЛЯТ НА ДРАКОНИ озвучен на български език
14.30 часа КРУЕЛА
17.00 часа НЕУКРОТИМИЯТ СПИРИТ озвучен на български език
18.45 часа КАТО ЗА ПОСЛЕДНО
21.00 часа КАТО ЗА ПОСЛЕДНО

 

 

ЗАБЕЛЕЖКА: Програмата е предварителна. Организаторите си запазват правото на промени.

 

 

 

 

 

 

 

Нагоре