Културен афиш за периода 3 - 9 май

Културен афиш за периода 3 - 9 май, снимка 1

 

ОБЩИНА ГРАД ДОБРИЧ

 

 

КУЛТУРЕН АФИШ

за периода 3 май – 9 май 2021 г.

 

4 май, 09.00 ч. – 17.30 ч.

Място: Музей в Градски парк „Св. Георги“

Ден на отворени врати

Организатор: Регионален исторически музей – Добрич

 

5 май, 10.30 ч.

Място: Младежки център – Добрич, Зала 3

Неформално обучение на тема „Роботика“

Организатор: Младежки център – Добрич, СУ „Л. Каравелов“

 

6 май – Ден на храбростта и българската армия, Гергьовден

09.00 ч. – 17.30 ч.

Място: Обекти на Регионален исторически музей – Добрич: Етнографска къща, Музей в Градски парк „Св. Георги“, Дом-паметник „Йордан Йовков“

11.00 ч. – 17.00 ч.

Място: Зала „Възраждане“ в Художествена галерия – Добрич

Ден на отворени врати

Организатор: Регионален исторически музей – Добрич

 

6 май – Ден на храбростта и българската армия, Гергьовден

11.00 ч. – 17.00 ч.

Място: Художествена галерия – Добрич

Ден на отворени врати

Организатор: Художествена галерия – Добрич

 

6 май – Ден на храбростта и българската армия, Гергьовден

11.00 ч.

Място: пл. „Свобода“

Празничен концерт на Духов оркестър – Добрич

Диригент Стоян Монов

Организатор: Духов оркестър – Добрич

 

6 май

Място: Народно читалище „Романо дром – 2002 г.“

Изложба „Едерлези“ на Школата по приложно изкуство при Народно читалище „Романо дром – 2002 г.“

Организатор: Народно читалище „Романо дром – 2002 г.“

 

7 май, 10.10 ч.

Място: СУ „П. Р. Славейков“

Неформално обучение на тема „Живот под водата“ 

Организатор: Младежки център – Добрич, СУ „П. Р. Славейков“

 

7 май, 18.30 ч.

Място: Концертна зала „Добрич“

FIORI MUSICALI/МУЗИКАЛНИ ЦВЕТЯ

Органови медитации 2021

САБИН ЛЕВИ

Програма: Йохан Себастиан Бах        

Организатор: Община град Добрич

 

8 май, 11.00 ч.

Място: Център за защита на природата и животните – Добрич

Куклен спектакъл „Вълкът и седемте козлета“ от Теодора Попова – Лазарова на Държавен куклен театър „Дора Габе“

Режисьор Даниела Христова
Сценограф Наталия Гочева
Музика  Владимир Джамбазов
Участват Теодора Желева, Росен Радев и Валентин Иванов

Организатор: Държавен куклен театър „Дора Габе“

 

9 май – 76 години от края на Втората световна война и Ден на Европа

09.45 ч.

Място: От„Гардения“  до Паметника на загиналите добруджанци в заключителния етап на  Втората световна война и паметника на Съветската армия

Шествие на „Безсмъртният полк“

Организатор: Руски клуб „Березка“ – Добрич, Движение „Русофили“ – Добрич

 

10.00 ч. – 13.00 ч.

Място: Начало на Градски парк „Св. Георги“

Караул на паметта с ученици на Частно училище „Леонардо да Винчи“ – Добрич

Организатор: Частно училище „Леонардо да Винчи“

 

10.30 ч.

Място: Паметник на загиналите добруджанци в заключителния етап на  Втората световна война,  

Паметник на Съветската армия

Общоградско поклонение и полагане на венци и цветя на Паметника на загиналите добруджанци в заключителния етап на Втората световна война и Паметника на Съветската армия

Организатор: Община град Добрич

 

9 май, 11.00 ч.

Място: Държавен куклен театър „Дора Габе“

Куклен спектакъл „Таласъмът Тропалан“ на Държавен куклен театър „Дора Габе“

Текст Иво Кънчев
Драматизация Янко Митев
Режисура  Даниела Христова
Сценография  Наталия Гочева
Музика Любомира Стоянова
Художествено ателие и кукли Елисавета Качулева
Участват : Мира Демирева, Теодора Желева, Росен Радев, Валентин Иванов

Организатор: Държавен куклен театър „Дора Габе“

 

Програма на Кино „Икар“

 

понеделник 3 май

14.00 часа ЗАКРИЛНИКЪТ
16.00 часа СЯНКАТА НА ШПИОНИНА
18.15 часа ГОЛАТА ИСТИНА ЗА ГРУПА ЖИГУЛИ
20.15 часа MORTAL KOMBAT:ФИЛМЪТ

 

вторник 4 май

14.00 часа MORTAL KOMBA:ФИЛМЪТ
16.00 часа ЗАКРИЛНИКЪТ
18.00 часа СЯНКАТА НА ШПИОНИНА
20.15 часа ГОЛАТА ИСТИНА ЗА ГРУПА ЖИГУЛИ

 

сряда 5 май

14.00 часа ЗАКРИЛНИКЪТ
16.00 часа СЯНКАТА НА ШПИОНИНА
18.15 часа ГОЛАТА ИСТИНА ЗА ГРУПА ЖИГУЛИ
20.15 часа ГОЛАТА ИСТИНА ЗА ГРУПА ЖИГУЛИ

 

четвъртък 6 май

14.00 часа ГОЛАТА ИСТИНА ЗА ГРУПА ЖИГУЛИ
16.00 часа ЗАКРИЛНИКЪТ
18.00 часа MORTAL KOMBAT:ФИЛМЪТ
20.00 часа СЯНКАТА НА ШПИОНИНА

 

петък 7 май

14.00 часа СЯНКАТА НА ШПИОНИНА
16.15 часа ГОЛАТА ИСТИНА ЗА ГРУПА ЖИГУЛИ
18.15 часа РАЯ И ПОСЛЕДНИЯТ ДРАКОН 3D озвучен на български език
20.15 часа СЯНКАТА НА ШПИОНИНА

 

събота 8 май

11.00 часа РАЯ И ПОСЛЕДНИЯТ ДРАКОН 3D озвучен на български език
13.00 часа РАЯ И ПОСЛЕДНИЯТ ДРАКОН 3D озвучен на български език
15.00 часа ГОЛАТА ИСТИНА ЗА ГРУПА ЖИГУЛИ
17.00 часа РАЯ И ПОСЛЕДНИЯТ ДРАКОН 3D озвучен на български език
19.00 часа ГОЛАТА ИСТИНА ЗА ГРУПА ЖИГУЛИ
21.00 часа СЯНКАТА НА ШПИОНИНА

 

неделя 9 май

11.00 часа РАЯ И ПОСЛЕДНИЯТ ДРАКОН 3D озвучен на български език
13.00 часа РАЯ И ПОСЛЕДНИЯТ ДРАКОН 3D озвучен на български език
15.00 часа СЯНКАТА НА ШПИОНИНА
17.15 часа РАЯ И ПОСЛЕДНИЯТ ДРАКОН 3D озвучен на български език
19.15 часа ГОЛАТА ИСТИНА ЗА ГРУПА ЖИГУЛИ
21.15 часа ГОЛАТА ИСТИНА ЗА ГРУПА ЖИГУЛИ

 

ЗАБЕЛЕЖКА: Програмата е предварителна. Организаторите си запазват правото на промени.

 

 

 

 

 

 

 

Нагоре