Културен афиш за периода 12 октомври –18 октомври 2020 г.

13 октомври, 12.00 ч. – 15.00 ч.

Място: гр.Балчик, в началото на „Дамбата“

„Вашето днес“ - събитие на Младежки център – Добрич,  насочено към млади хора

АРТ (ЗОНА)

АКТИВНОСТ (ПРЕДИЗВИКАТЕЛСТВО)

АНГАЖИРАНОСТ (ИДЕЙ̆НА)

ИНФОРМИРАНОСТ (ЗА ТЕБ)

Организатор: Проект BGLD-1.003-0001 „Младежки център Добрич – Вашето днес" на Община град Добрич, програма „Местно развитие, намаляване на бедността и подобрено включване на уязвими групи“, финансиран от Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство 2014-2021г.

 

13 октомври, 17.30 ч.

Място: Дом-паметник „Йордан Йовков“

Представяне на романа „Паяжината на паяка“ от Чела Серги

Представят: д-р Христо Боев – преводач на книгата,  д-р Кремена Митева  и Дияна Боева

Организатор: Регионален исторически музей – Добрич,  Издателство „Нордиан“

 

14 октомври, 18.30 ч.

Място: Концертна зала „Добрич“

Концерт на Български камерен оркестър – Добрич

Диригент Иван Янакиев

Програма:

Красимир Кюркчийски – „Ария“ за струнен оркестър

Густав Холст – Сюита „Св. Павел“

Ернст Шосон – Концерт за цигулка, пиано и струнни

Солисти: Зорница Иларионова, цигулка; Мартина Табакова, пиано

Организатор: Община град Добрич и БКО - Добрич

 

14 октомври, 19.00 ч.

Място: Драматичен театър „Йордан Йовков“

Спектакъл „Пижама за шестима“ – комедия

Автор Марк Камолети

Режисьор Костадин Бандутов

Участват: Валери Марков, Любов Николова, Владимир Трендафилов, Татяна Христова, Велизара Петкова и Красимир Демиров

Организатор: Драматичен театър „Йордан Йовков“

 

15 октомври, 19.00 ч.

Място: Драматичен театър „Йордан Йовков“

Премиера на спектакъла „Арсеник и стари дантели“ – комедия от Джоузеф Кесълринг

Режисьор: Стефан Спасов

Сценография: Димитър Митев

Участват: Татяна Христова, Любов Николова, Валентин Андреев – Рафе, Димитър Петров, Велизара Петкова, Стефан Сърчаджиев, Красимир Демиров, Владимир Трендафилов, Филип Янев

Организатор: Драматичен театър „Йордан Йовков“

 

16 октомври, 15.00 ч.

Място: Младежки център – Добрич, Зала 3

Неформално обучение „Световен ден на храната  2020“ с гост Иво Деспов

Организатор: Младежки център - Добрич

 

16 октомври, 19.00 ч.

Място: Драматичен театър „Йордан Йовков“

Спектакъл „Седем“ на Танцов театър „Дея“ с хореограф Лана Анцаридзе

Организатор: Драматичен театър „Йордан Йовков“

 

17 октомври, 11.30 ч.

Място: Център за защита на природата и животните - Добрич

Куклен спектакъл „Глупавият вълк“ на Държавен куклен театър „Дора Габе“

По едноименната приказка на Елин Пелин

Драматизация и режисура  Румен Куртев

Сценография и кукли Елисавета Качулева

Музика Стоимен Стоянов

В ролите: Мира Демирева, Мила Боянова, Росен Радев

Организатор: Държавен куклен театър „Дора Габе“

 

18 октомври, 10.30 ч.

Място: Държавен куклен театър „Дора Габе“

Куклен спектакъл „Корабът на мечтите“ на Държавен куклен театър „Дора Габе“

Автор Георги Джилянов

Режисьор Веселин Анев

Сценография и кукли Адриана Анева

Музика Стоимен Стоилов

Участват: Мира Демирева, Росен Радев, Иван Иванов

11.30 ч.

Място: Център за защита на природата и животните - Добрич

Куклен спектакъл „Лека нощ, съкровище“ на Държавен куклен театър „Дора Габе“

Текст на Теодора Попова - Лазарова
Режисьор Румен Куртев
Сценография и кукли Елисавета Качулева
Музика Пламен  Мирчев - Мирона
Участват: Ренета Николова, Мила Боянова, Росен Радев

Организатор: Държавен куклен театър „Дора Габе“

 

 

Програма на Кино „Икар“

 

понеделник 12 октомври

14.00 часа НОВИТЕ МУТАНТИ
16.00 часа ГРЕНЛАНДИЯ:ПОСЛЕДНО УБЕЖИЩЕ
18.15 часа ТРОЛЧЕТА:ТУРНЕТО 3D озвучен на български език
20.00 часа НОВИТЕ МУТАНТИ

 

вторник 13 октомври

14.00 часа НОВИТЕ МУТАНТИ
16.00 часа ТРОЛЧЕТА:ТУРНЕТО 3D озвучен на български език
18.00 часа ЛИГАТА НА ЖИВОТНИТЕ озвучен на български език
20.00 часа НОВИТЕ МУТАНТИ

 

сряда 14 октомври

14.00 часа ГРЕНЛАНДИЯ:ПОСЛЕДНО УБЕЖИЩЕ
16.15 часа НОВИТЕ МУТАНТИ
18.15 часа ТРОЛЧЕТА:ТУРНЕТО 3D озвучен на български език
20.00 часа НОВИТЕ МУТАНТИ

 

четвъртък 15 октомври

14.00 часа ЛИГАТА НА ЖИВОТНИТЕ озвучен на български език
16.00 часа НОВИТЕ МУТАНТИ
18.00 часа ТРОЛЧЕТА:ТУРНЕТО 3D озвучен на български език
20.00 часа ГРЕНЛАНДИЯ:ПОСЛЕДНО УБЕЖИЩЕ

 

ЗАБЕЛЕЖКА: Програмата е предварителна. Организаторите си запазват правото на промени.

Нагоре