Културен афиш за периода 19 - 25 октомври

Културен афиш за периода 19 - 25 октомври, снимка 1

ОБЩИНА ГРАД ДОБРИЧ

 

 

КУЛТУРЕН АФИШ

за периода 19 октомври –25 октомври 2020 г.

 

19 октомври, 19.00 ч.

Място: Драматичен театър „Йордан Йовков“

Спектакъл „Пижама за шестима“ – комедия

Автор Марк Камолети

Режисьор Костадин Бандутов

Участват: Валери Марков, Любов Николова, Владимир Трендафилов, Татяна Христова, Велизара Петкова и Красимир Демиров

Организатор: Драматичен театър „Йордан Йовков“

 

19 октомври

Място: Регионална библиотека „Дора Габе“, Централно фоайе

 „70 години – пространство за всеки” – фотодокументална изложба по повод 70 години от създаването на Регионална библиотека „Дора Габе” и 150 години библиотечно дело в град Добрич

Организатор: Регионална библиотека „Дора Габе“

 

20 октомври, 17.30 ч.

Място: Галерия „Георги Петров“

Представяне на книгата „Да пребродиш хоризонта“ (записки от непознати и далечни страни) от Емилия Милушева

Организатор: Община град Добрич, Галерия „Георги Петров“

 

21 октомври, 19.00 ч.

Място: Концертна зала „Добрич“

Спектакъл „Осъдени души“ по Димитър Димов на Драматично-куклен театър „Васил Друмев“ – Шумен

Режисьор Бойко Илиев

Участват: Елена Петрова, Николай Илиев, Любомир Ковачев, Димитър Мартинов, Цветан Пейчев, Валентин Ченков

Организатор: ЧИА

 

21 октомври, 19.00 ч.

Място: Драматичен театър „Йордан Йовков“

Спектакъл „Седем“ на Танцов театър „Дея“ с хореограф Лана Анцаридзе

Организатор: Драматичен театър „Йордан Йовков“

 

22 октомври, 19.00 ч.

Място: Драматичен театър „Йордан Йовков“

Спектакъл „Арсеник и стари дантели“ – комедия от Джоузеф Кесълринг

Режисьор Стефан Спасов

Сценография Димитър Митев

Участват: Татяна Христова, Любов Николова, Валентин Андреев – Рафе, Димитър Петров, Велизара Петкова, Стефан Сърчаджиев, Красимир Демиров, Владимир Трендафилов, Филип Янев

Организатор: Драматичен театър „Йордан Йовков“

 

23 октомври, 14.30 ч.

Място: Регионална библиотека „Дора Габе“, Интерактивна зала

Екскурзия в библиотеката и среща с автограф с краевед по проект „Успехът ни обича“, финансиран от ЦОИДУЕМ

Организатор: Регионална библиотека „Дора Габе“, ОбУ „Добри Войников“ с. Победа, общ. Добричка

 

 

 

23 октомври – 30 октомври

Място: Регионална библиотека „Дора Габе“, Изкуство

Музикална витрина с библиотечни документи по повод 195 години от рождението на Йохан Щраус, син” (1825–1899), австрийски композитор и диригент

Място: Регионална библиотека „Дора Габе“, Работа с деца

„Бърканица в приказките” – витрина с библиотечни документи по повод 100 години от рождението на Джани Родари (1920-1980), италиански писател

Организатор: Регионална библиотека „Дора Габе“

 

23 октомври

Място: Младежки център – Добрич, фоайе

Изложба „Нарисувай ми вълшебство“ на Ателие „Стела и Дара“ при Младежки център – Добрич

Организатор: Младежки център - Добрич

 

24 октомври, 11.30 ч.

Място: Център за защита на природата и животните – Добрич (при лошо време Държавен куклен театър „Дора Габе“)

Куклен спектакъл „Таласъмът Тропалан“ на Държавен куклен театър „Дора Габе“

Текст Иво Кънчев
Драматизация Янко Митев
Режисура Даниела Христова
Художествено ателие и кукли Елисавета Качулева
Участват : Мира Демирева, Теодора Желева, Росен Радев, Валентин Иванов

Организатор: Държавен куклен театър „Дора Габе“

 

25 октомври, 10.30 ч.

Място: Държавен куклен театър „Дора Габе“

Куклен спектакъл „Приказка за Ох“ на Държавен куклен театър „Дора Габе“

Текст Таня Михайлова

Режисьор Димитър Ялнъзов

Сценография и кукли Елисавета Качулева

Участват: Теодора Желева и Румен Куртев

11.30 ч.

Място: Център за защита на природата и животните – Добрич (при лошо време Държавен куклен театър „Дора Габе“)

Куклен спектакъл „Малкият Мук“ на Държавен куклен театър „Дора Габе“

Текст Вилхелм Хауф

Режисьор Леонард Капон                                   

Участват: Теодора Желева, Мила Боянова, Росен Радев и Валентин Иванов

Организатор: Държавен куклен театър „Дора Габе“

 

 

Програма на Кино „Икар“

 

понеделник 19 октомври

14.00 часа ТРОЛЧЕТА:ТУРНЕТО 3D озвучен на български език
15.45 часа МУЛАН 3D озвучен на български език
18.00 часа СКУБИ-ДУ! озвучен на български език
20.00 часа МУЛАН 3D озвучен на български език

 

вторник 20 октомври

14.00 часа МУЛАН 3D озвучен на български език
16.15 часа ТРОЛЧЕТА:ТУРНЕТО 3D озвучен на български език
18.00 часа МУЛАН 3D озвучен на български език
20.15 часа СКУБИ-ДУ! озвучен на български език

 

сряда 21 октомври

14.00 часа СКУБИ-ДУ! озвучен на български език
15.45 часа МУЛАН 3D озвучен на български език
18.00 часа СКУБИ-ДУ! озвучен на български език
20.00 часа МУЛАН 3D озвучен на български език

 

четвъртък 22 октомври

14.00 часа МУЛАН 3D озвучен на български език
16.15 часа СКУБИ-ДУ! озвучен на български език
18.00 часа ТРОЛЧЕТА:ТУРНЕТО 3D озвучен на български език
20.00 часа МУЛАН 3D озвучен на български език

 

петък 23 октомври

14.00 часа СКУБИ-ДУ! озвучен на български език
15.45 часа МУЛАН 3D озвучен на български език
18.00 часа СВЪРТАЛИЩЕ
20.00 часа МУЛАН 3D озвучен на български език

 

събота 24 октомври

11.00 часа СКУБИ-ДУ! озвучен на български език
12.45 часа СКУБИ-ДУ! озвучен на български език
14.30 часа МУЛАН 3D озвучен на български език
16.45 часа СВЪРТАЛИЩЕ
18.30 часа СВЪРТАЛИЩЕ
20.15 часа МУЛАН 3D озвучен на български език

 

неделя 25 октомври

11.00 часа СКУБИ-ДУ! озвучен на български език
12.45 часа МУЛАН 3D озвучен на български език
15.00 часа СВЪРТАЛИЩЕ
16.45 часа СКУБИ-ДУ! озвучен на български език
18.30 часа СВЪРТАЛИЩЕ
20.15 часа МУЛАН 3D озвучен на български език

 

 

ЗАБЕЛЕЖКА: Програмата е предварителна. Организаторите си запазват правото на промени.

 

 

Нагоре